O ilde kadınlara destek ödemesi: Her ay hesaba yatacak


Mart ayında da toplumun farklı kesimlerinde bulunan dezavantajlı gruptaki bireylere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım ödemelerini iletti. Söz konusu destek ödemelerinin hesaplara aktarılmasının ardından belediyelerin destek projelerine ilişkin yurt çapındaki farklı illerde ikamet eden vatandaşlar araştırmalar gerçekleştirirken, belediyeler de resmi internet sitelerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden düzenli olarak açıklamalarda bulunuyorlar.

Bu çerçevede, Bursa Büyükşehir Belediyesi de ihtiyaç sahibi kadınlara her ay 1000 TL destek verileceğini duyurdu.

KADINLARA DESTEK ÖDEMESİ
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre yeni doğum yapan annelere 1500 TL destek sağlanacağını belirtti. Söz konusu desteğinin yanı sıra, ihtiyaç sahibi kadınlara da her ay 1000 TL destek ödemesi yapılacak.

Desteklerin ve belediyenin projelerinin ayrıntılarına ilişkin bilgi veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş:

“Bünyesinde yer alan kurs merkezlerinden, fitnes salonlarına, psikolog, pedagog, diyetisyen desteklerine, atölyelerden çocuk etkinlik alanlarına kadar geniş bir yelpazede ailelerimizin birçok ihtiyacına cevap veren, aile yapısını güçlendirmeye katkı sunan aile yaşam destek merkezlerini şehrin dört bir tarafına kazandıracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x